Nemokamas pristatymas Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje
Paskambinkite mums +370 6090 5244
Krepšelis
0.00

Krepšelyje nėra produktų.

Krepšelis
0.00

Krepšelyje nėra produktų.

Receptai ir įrašai

Kodėl verta rinktis žuvies ir jūros gėrybių produktus iš Islandijos?

Euribija, jau daugiau nei 8 metus tiekia žuvies ir jūros gėrybių produktus iš Islandijos vandenų. Visame pasaulyje Islandijos žuvies ir jūros gėrybių produktai pripažįstami, kaip vieni geriausių. Šiame įraše pateiksime Jums trys svarbius aspektus, kodėl verta rinktis žuvies ir jūros gėrybių produktus iš Islandijos.

Natūrali gamta

Pirmiausiai reikėtų paminėti Islandijos kultūrą šiuo aspektu, švarios ir tvarios gamtos išsaugojimas, jau daugelį metų yra vienas iš Islandijos žmonių prioritetų. Lyginant pasauliniu mastu, Islandija viena iš šalių aršiai kovojanti, kad vandenynų teršimas būtų mažinamas. Tačiau ne tik žodžiais, bet ir darbais Islandija prisideda prie taršos mažinimo. Islandijos vandenys yra vieni švariausių ir mažiausiai užterštų pasaulyje.

Tvari ir gamtą saugojanti komercinė žvejyba

Pasaulyje yra labai daug pavyzdžių, kaip per didelės komercinės žvejybos apimtys, pakenkė eko-sistemai ir drastiškai sumažino žuvų populiaciją vandenyse.  Tačiau, Islandija šiuo atveju yra išimtis ir geras pavyzdys, kaip sukurti puikią komercinės žvejybos sistemą nepakenkiant gamtai. Islandija dėl aiškiai sudarytų kvotų ir puikių įstatymų žuvies industrijai, turėtų būti pavyzdys viso pasaulio valstybėms susiduriančiomis su pasekmėmis dėl per didelės komercinės žvejybos.

Jau nuo 1901 pirmų metų, Islandija pažymėjo teritoriją, aplink savo valstybę, kurioje žvejoti gali tik Islandijos žvejai. 1976 metais ši teritorija buvo pratęsta iki 321 kilometro. Ši tvarka buvo įvesta, siekiant išsaugoti pagrindinių žuvų populiaciją – atlantinių ir juodadėmių menkių.  Viskas nesibaigė vien šios sistemos patvirtinimu, kiekis kurį galėjo pagauti kiekvienas žvejys, taip pat buvo reguliuojamas. Taip pat Islandijoje reguliuojamas ir žuvies dydis, nuo kurio leidžiama pagauti žuvį.  Šios kvotų sistemos duoda naudą, ne dėl griežtų įstatymų, o dėl teisingo žmonių mąstymo. Teik vyriausybė tiek ir komercinės žvejybos įmonės Islandijoje supranta, kad norint išlaikyti žuvies populiacijos atsargas ir užtikrinti jų tvarų egzistavimą ateityje būtina imtis tokių priemonių. Visą žuvies grandinę nuo pagavimo iki pardavimo atsakingai prižiūri Islandijos vyriausybė, to pasėkoje galima pasakyti, kad Islandija ypatingai pagarbiai gamtai vykdo komercinę žvejybą.

Kokybė nuo pagavimo iki apdorojimo

Islandijos žuvies ir jūros gėrybių produktai vertinami dėl puikios kokybės ir skonio. Visų pirmą reikėtų pradėt nuo žmonių dirbančių žuvies industrijoje. Islandijai žuvininkystė viena svarbiausių ekonomikos šakų. Kaip minėjome prieš tai islandai skiria daug dėmesio aplinkai ir tvariam žuvies išsaugojimui. Ne ką mažesnį dėmesį žuvies įmonės Islandijoje skiria ir darbuotojų įgūdžiams dirbant su žuvimi. Viso proceso metu, laikomis griežtų kokybės reikalavimų. Žuvis sugaunama tik tokiais kiekiais, kuriuos būtų galima greitai ir kokybiškai apdoroti. Apdorojimo procese naudojamas krištolinio skaidrumu Islandijos vanduo. Tuomet žuvis nedelsiant būna išsiunčiama šviežia arba užšaldoma greituoju būdu, kuris nekenkia kokybei ir išlaiko produktų šviežumą juos atšildžius.

Apibendrinant, galima pasakyti jog vartotojai gali saugiai rinktis Islandijos žuvies ir jūros gėrybių produktus. Produktai atkeliaus iš šalies, kuri juos tiekia su pagarba gamtai, žmogui ir kokybei.