Aprašymas
Laukinė Lašiša Sockeye
Sockeye lašiša yra viena iš mažesnių Ramiojo vandenyno lašišų rūšių, kurios tipinis ilgis yra 45–80 centimetrų, o sveria šios žuvys nuo 1.8–7 kilogramų. Jūra plaukiojančios lašišos turi vaivorykštinius sidabrinius šonus, baltą pilvą ir metalinę žaliai mėlyną viršūnę, todėl joms suteikiamas „mėlynosios nugaros“ pavadinimas. Sockeye lašišos vertinamos dėl tvirtos, ryškiai oranžinės/raudonos spalvos filė.
Sockeye lašišoms grįžtant aukštyn upe į savo nerštavietes, jų kūnai pasidaro ryškiai raudoni, o galvos įgauna žalsvą spalvą, taigi ir kitas įprastas jų pavadinimas – „raudonoji“ lašiša. Veisimo amžiaus patinai turi kuprotą nugarą ir užkabintus žandikaulius, užpildytus mažais matomais dantimis.
Sockeye laukinė lašiša yra ekonomiškai svarbiausia lašiša Aliaskoje. Coho lašišų (sidabrinių lašišų) sugaunama daugiau, tačiau Sockeye lašiša yra aukštesnės kokybės žuvis, kuri parduodama už didesnę kainą.
Laukinės raudonosios lašišos „Sockeye“ nauda sveikatai
Nors visos lašišos yra puikus pasirinkimas žmonėms ieškantiems aukštesnės klasės maistingo maisto, faktai apie sockeye laukinę lašišą rodo, kad tai gali būti ypač puikus pasirinkimas. Juose yra daugiau omega-3 riebalų rūgščių DHR ir EPA nei beveik bet kuriame maiste. Laukinėje lašišoje taip pat yra daug antioksidanto astaksantino (kuris taip pat suteikia jų mėsai sodrią rausvą spalvą).
Mūsų kūnas negali pasigaminti pakankamai omega-3, todėl turime pasikliauti tuo kuo maitinamės, tam tinka ypač jūros gėrybės ir žuvis, kad gautume pakankamai omega-3.
Laukinėje lašišoje, kuri sužvejojama FAO67 (Aliaska, Kanada) taip pat yra vitamino D, geležies, seleno ir liesų baltymų. Vienoje 85 g. lašišos porcijoje yra 22 gramai baltymų, o tai pranoksta daugelį kitų maisto produktų. Laukinės lašišos yra sočios ir turtingos maistine verte, švelnios ir skanios.
Kodėl Sockeye raudona laukinė lašiša tokios ryškios rausvos spalvos?
Laukinės raudonosios lašišos filė yra raudona dėl jų mitybos. Lašišos vandenyne priauga 99% ar daugiau savo kūno masės, o maistas, kurį jos valgo vandenyne, turi daug karotinoidų (to paties pigmento, kuris suteikia morkoms spalvą). Šie pigmentai yra saugomi jų kūne. Kai lašišos artėja prie neršto, jos pradeda absorbuoti savo žvynus. Jų kūne esantys karotinoidiniai pigmentai perkeliami į odą ir kiaušinius. Iki neršimo jų mėsa yra tikrai balta, nes visi karotinoidai buvo pašalinti iš mėsos. Raudona oda daro juos labiau matomus ir gali signalizuoti apie jų pasirengimą neršti. Pigmentai taip pat gali padėti žuvims pasisavinti deguonį iš vandens.